ETELÄ-POHJANMAAN JOUSIMETSÄSTÄJÄT ry

ETUSIVU YLEISTÄ GALLERIA TAPAHTUMIA TULOKSIA
YHTEYSTIEDOT


KAATAJAKISA & SJML SM 2015 - Espoo, 25.4.2015

Sääherra suosi lauantain osallistujia tarjoten juuri sopivasti aurinkoa kello 10 ja 16 välille. Osallistujia oli huikeat 76 kappaletta, ja luokkavoittajien kesken ammuttiin vielä pudotuskilpailu Kaatajapystistä.
Voittajat tänä vuonna olivat Jani Eklund, Jukka Laine, Milla Wirén, Ulle Kell, Rasmus Käsper, Otto Kuosmanen ja Juuso Kemppainen. Kaatajapystin sai itselleen Jukka Laine!


Tulokset:
Miehet Talja:
1. Eklund Jani EPJM 62
2. Heikkinen Pasi JSJM 60
3. Riihinen Tero HOOD 58
4. Remes Tuomo HOOD 56
5. Leskinen Timo EPJM 54 (4x0)
6. Laine Pauli EPJM 54 (8x0)
7. Rajamäki Matti EPJM 53 (6x0)
8. Ojala Mika VSJM 53 (8x0)
9. Kangasmäki Arto JSJM 52 (9x0)
10. Paavola Aki PJM 52 (11x0)
11. Lapinleimu Mikko 51
12. Kemppainen Mikko JSJM 49
13. Honkonen Juha EPJM 47
14. Keski-Valkama Janne EPJM 46 (4x0)
15. Vainikainen Petri VSJM 46 (10x0)
16. Hyttinen Markku VSJM 46 (11x0)
17. Siira Jouko 44 (8x10)
18. Kärkkäinen Mikko Hood 44 (10x0)
19. Wiren Olli VSJM 44 (12x0)
20. Kangasmäki Verneri JSJM 42 (10x0)
21. Niittylahti Tuomo KPJM 42 (11x0)
22. Partonen Teemu 41 (11x0)
23. Keinänen Matti VSJM 41 (12x0)
24. Saarinen Juha HOOD 40 (12x0)
25. Holappa Mikko 40 (13x0)
26. Riihimäki Seppo 39 (12x0)
27. Mäkelä Isto 39 (13x0)
28. Hyle Veijo VSJM 39 (14x0)
29. Kovanen Timo KAJO 36
30. Turunen Tomi HOOD 34
31. Kangasmäki Marko 32
32. Nurminen Kari PJM 31
33. Tolonen Mauri HOOD 29 (13x0)
34. Korhonen Sauli YSJMA 29 (18x0)
35. Tohka Juha 28 (15x0)
36. Rautjoki Topi JSJM 28 (19x0)
37. Nurminen Kalle PJM 26

Miehet Vaisto:
1. Laine Jukka 40
2. Oinas Petteri KPJM 38
3. Jalkanen Pekka YSJMA 36
4. Tuhkanen Jarmo YSJMA 30 (16x0)
5. Teräväinen Erkka 30 (18x0)
6. Tammi Jyrki Artemis 29
7. Atonen Aleksands Kajamaa 27
8. Tiihonen Juha YSJMA 26
9. Salo Simo HOOD 25
10. Nieminen Teppo KPJM 24 (20x0, 3x3)
11. Tuovinen Jorma Artemis 24 (20x0, 2x3)
12. Juvani Juha Saijo 24 (21x0, 4x3)
13. Lahtinen Jani KPJM 24 (21x0, 3x3, 4x2)
14. Verho Harri 24 (21x0, 3x3, 3x2)
15. Auralinna Heikki HOOD 24 (21x0, 2x3)
16. Enroos Henri PJM 23
17. Laine Jani Artemis 21
18. Korhonen Markus 20
19. Yliharju Juha EPJM 19
20. Lilja Jukka EPJM 18 (24x0)
21. Anttila Mara Artemis 18 (26x0)
22. Garner Max EBS 17
23. Laine Jakke 16
24. Honkala Marko HOOD 14
25. Hagström Tero HOOD 13
26. Antikainen Pertti TELL 11
27. Toura Harri TELL 10

Naiset Talja:
1. Wiren Milla VSJM 35
2. Vuolle Pilvi EPJM 33
3. Jalkanen Satu YSJMA 31
4. Grönqvist Sanna YSJMA 27

Naiset Vaisto:
1. Ulle Kell Kajamaa 26
2. Vanker Heidi Läänemaa 5

Nuoret OPEN:
1. Käsper Rasmus Kajamaa 34
2. Atonen Karl Kajamaa 20

Nuoret Vaisto:
1. Kuosmanen Otto TELL 27

Juniorit <10v:
1. Kemppainen Juuso JSJM 69
2. Mäkitalo Tuure 42
3. Atonen Katariina Kajamaa 9,5

Pudotuskisan Kaataja-kiertopalkinnosta voitti kolmannella nuolella Jukka Laine!
Kiitos kilpailijoille!