ETELÄ-POHJANMAAN JOUSIMETSÄSTÄJÄT ry

ETUSIVU YLEISTÄ GALLERIA TAPAHTUMIA TULOKSIA YHTEYSTIEDOT

Suomen Jousimetsästäjäin Liiton Cup-kisat 2016

Talja Miehet:

  1. Laine Pauli EPJM 38 (10+10+9+9)
  2. Hanson Aaron 29 (10+8+8+3)
  3. Jussila Esko EPJM 28 (9+8+6+5)
  4. Perttilä Vesa 21
  5. Kukkamaa Marko EPJM 16
  6. Ljunggren Janne 15
  7. Saarenmaa Antti 15
  8. Kangasmäki Marko 14
  9. Keinänen Matti 13
  10. Ojala Mika 11
  11. Riihinen Tero 11
  12. Peltoniemi Vesa EPJM 10
  13. Eklund Jani EPJM 10
  14. Ylisaukko-Oja Arto 10
  15. Dahlgren Veli-Matti 9
  16. Keski-Valkama Janne EPJM 8
  17. Holappa Teppo 8
  18. Kangasmäki Arto 7
  19. Rintala Mika 7
  20. Kujala Teemu 7
  21. Heikkinen Pasi 6
  22. Leinonen Jarmo 6
  23. Kumpuniemi Jarmo 5
  24. Ekebom Joonas 4
  25. Juntunen Sami 4
  26. Partonen Teemu 3
  27. Paukkonen Esko 2
  28. Salonen Antti 2
  29. Notkonen Vesa 2
  30. Nivala Arto 1
  31. Lapinleimu Mikko 1

Vaisto Miehet:

  1. Lahtinen Jani 40 (10+10+10+10)
  2. Laine Jukka 25
  3. Tiihonen Juha 24
  4. Jalkanen Pekka 21
  5. Lilja Jukka EPJM 19
  6. Mulari Pekka 15
  7. Junninen Ari 13
  8. Pennanen Olavi 12
  9. Salo Simo 11
  10. Tuhkanen Jarmo 11
  11. Junttila Rauno 11
  12. Juvani Juha 11
  13. Teräväinen Erkka 10
  14. Yliharju Juha EPJM 10
  15. Tammi Jyrki 9
  16. Kiviniemi Pasi 8
  17. Kemppainen Jarno 8
  18. Rantamäki Kari 7
  19. Iisakkala Jari 7
  20. Kokko Mika 6
  21. Mikkonen Joel 5
  22. Rajamäki Markku 4
  23. Ylinampa Eemeli 4
  24. Jeskanen Keke 2

Talja Naiset:

  1. Vuolle Pilvi EPJM 39 (10+10+10+9)
  2. Grönroos Sanna 38 (10+10+9+9)
  3. Kontunen Eija 34
  4. Wiren Milla 23
  5. Jalkanen Satu 22
  6. Siimann Marianne 20
  7. Karttunen Anne 10
  8. Matikainen Mira 5

Miehet OPEN:

  1. Kangasmäki Arto 27
  2. Rutonen Mika 19
  3. Peltoniemi Vesa EPJM 10
  4. Mulari Mikko 8
  5. Heimola Pekko 7

Nuoret Talja:

  1. Nurminen Vilma EPJM 28
  2. Jussila Oona EPJM 10
  3. Jussila Vexi EPJM 10
  4. Eklund Daniel EPJM 0
  5. Mäkelä Joona EPJM 0

Juniorit alle 10-V:

  1. Savolainen Luukas 20
  2. Kiviniemi Verneri 10
  3. Ollila Max EPJM 9

Seurapisteet:

  1. Etelä-Pohjanmaan Jousimetsästäjät 294
  2. Varsinais-Suomen Jousimetsästäjät 158
  3. Oulun Seudun Jousimetsästäjät 84
  4. Ylä-Savon Jousimetsästäjät ja -ampujat 70
  5. Robin Hood Jousimetsästystiimi 64
  6. Jyväs-Seudun Jousimetsästäjät 57
  7. Keskipisteen Jousimetsästäjät 49
  8. Kanta-Hämeen Jousimetsästäjät 34
  9. Pirkanmaan Jousimetsästäjät 25
  10. Artemis 22
  11. Juoksa 

Kiertopalkinto meni Pauli Laineelle EPJM .

Kisasuorituksia yht. 250

Yksittäisiä kilpailijoita yhteensä yli 130