ETELÄ-POHJANMAAN JOUSIMETSÄSTÄJÄT ry

ETUSIVU YLEISTÄ GALLERIA TAPAHTUMIA TULOKSIA YHTEYSTIEDOT

Savolaesten kilipaelu 2016

Junnut alle 10v Max. Pist 89
1. Luukas Savolainen JSJM 45p

Nuoret alle 15v Talja Max. Pist 89
1. Vexi Jussila EPJM 10p

Junnut alle 15v Vaisto Max. Pist 89
1. Elmo Lepola 17p

Naiset Talja Max. Pist 97
1. Anne Karttunen YSJMA 48p
2. Pilvi Vuolle EPJM 45p
3. Milla Wiren VSJM 43p
4. Eija Kontunen KaJo 34p
5. Satu Jalkanen LRN 26p

Miehet Vaisto Max.pist. 97
1. Jani Lahtinen KPJM 30p
2. Pekka Jalkanen LRJ 29p
3. Jarno Kemppainen OSJM 20p (17x0)
4. Juha Tiihonen YSJMA 20p (22x0)
5. Juha Juvani SaJo 19p (18x0)
6. Antti Lepola 19p (21x0)
7. Jukka Laine 17p
8. Pekka Mulari OSJM 16p (21x0)
9. Jarmo Tuhkanen YSJMA 16p (23x0)
10. Jukka Lilja EPJMA 14p
11. Ari Junninen SJML 12p (22x0)
12. Juha Yliharju EPJM 12p (24x0)
13. Kari-Pekka Hietala KJM 11p

Miehet Talja Max. Pist 91 
(Rastit 11 ja 19 jouduttiin hylkäämään lopputuloksista)
1. Pauli Laine EPJM 66p
2. Vesa Perttilä BHTL 60p (2x0)
3. Teppo Holappa KaJo 60p (3x0)
4. Antti Saarenmaa Hood 57p (1x0)
5. Veli-Matti Dahlgren OSJM 57p (2x0)
6. Esko Jussila EPJM 55p (2x0,13x1)
7. Marko Kukkamaa EPJM 55p (3x0,7x1)
8. Pasi Heikkinen JSJM 55p (3x0,9x1)
9. Vesa Notkonen Juoksa 55p (4x0)
10. Jarmo Kumpuniemi OSJM 53p
11. Mikko Kemppainen JSJM 52p (4x0,9x1)
12. Jouko Kulin YSJMA 52p (4x0,10x1)
13. Janne Mäkelä VSJM 51p (3x0)
14. Arto Ylisaukko-oja OSJM 51p (4x0)
15. Hannu Liukkonen MJA 46p (4x0,14x1)
16. Esko Paukonen Hood 46p (5x0)
17. Mika Rintala Kajo 46p (6x0)
18. Harri Rintala VSJM 45p
19. Janne Ljunggren VSJM 43p
20. Jussi Jaakkola 40p (10x0)
21. Oskari Junnikkala VSJM 40p (13x0)
22. Teemu Patronen 39p
23. Sauli Korhonen YSJMA 37p
24. Toni Virtanen 34p
25. Juha Tarvonen KaJo 32p
26. Kimmo Räty KJM 26p
27. Ano Lempinen YSJMA 22p
28. Jarmo Hietanen Luhangan maastojousiampujat 12p


Open tähtäin Max. Pist 93
1. Mika Rutonen YSJMA 61p
2. Arto Kangasmäki JSJM 59p
3. Mikko Mulari YSJMA 52p
4. Pekko Heimola MJA 51p