ETELÄ-POHJANMAAN JOUSIMETSÄSTÄJÄT ry

ETUSIVU YLEISTÄ GALLERIA TAPAHTUMIA TULOKSIA YHTEYSTIEDOT

Luhanka EBC 
Baltic Arrow 8. - 9.7.2017
​Tulokset

Juniorit (Talja):
1. Samuel Ruusunen               114
2. Elias Ruusunen                     90

Naiset (Vaisto):
1. Kristina Lehtonen                208
2. Jenni Karhu                          42


Naiset (Talja):
1. Sanna Grönroos                  388
2. Satu Jalkanen                     365
3. Eija Kontunen                     355
4. Milla Riekki                         275
5. Marianne Siimann               146
6. Hanna Rannanjärvi              139
7. Mira Matikainen                   132

Miehet (Vaisto):
1. Timo Leskinen EPJM         489
2. Pekka Jalkanen                    376
3. Rauno Junttila                     310
4. Jukka Laine                         288
5. Sami Heinikoski                   271
6. Pekka Anttonen                   267
7. Mika Kokko                          265
8. Tuomo Remes                      246
9. Simo Salo                            237
10. Marko Partanen                  219
11. Olavi Pennanen                  209
12. Juha Tiihonen                    162
13. Pekka Mulari                      162

Miehet (Talja):
1. Mika Rutonen                   632
2. Esko Jussila EPJM         546
3. Mikko Lapinleimu             545
4. Arto Kangasmäki              529
5. Aaron Hansen                  519
6. Tomi Turunen                   518
7. Veli-Matti Dahlgren           503
8. Matti Rajamäki EPJM     496
9. Jaakko Kela                      492
10. Mikko Kujala EPJM       484
11. Janne Ljungren                481
12. Janne Jussila EPJM       445
13. Sauli Korhonen                 433
14. Vesa Perttilä                     427
15. Jarmo Leinonen                417
16. Jussi Hintikka                    414
17. Mikko Kivilinna                  376
18. Lasse Hiltunen                  375
19. Kimmo Ulvelin                   359
20. Aleksi Pennanen               326
21. Simo Ruusunen                 188

Joukkuekisa (Joukkueessa kaksi talja ja yksi vaisto ampuja)
Joukkue                                       Pisteet
SJML                                                       1537
Mika Rutonen                      
Arto Kangasmäki 
Pekka Jalkanen  

                                                                           
Kukahan tulee toiseksi team.                 1519
Esko Jussila EPJM 
Mikko Kujala  EPJM
Timo Leskinen EPJM
                        
OSJM B-Team                                           1305
Jaakko Kela   
Veli-Matti Dahlgren   
Rauno Junttila    
 
EBC, Komiat                                               1218
Vesa Perttilä  
Mikko Lapinleimu      
Tuomo Remes                  
                        
Deer Huntters                                              1209
Olavi Pennanen 
Aaron Hansen  
Janne Ljungren       
                        
Team X                                                          1131
Tomi Turunen
Mikko Kivilinna
Simo Salo              
                        
Pohjoisen partio                                          1086
Satu Jalkanen
Sauli Korhonen
Jukka Laine           
                        
PJM                                                               1044
Kimmo Ulvelin      
Jussi Hintikka
Sami Heinikoski    
                                                 
OSJM A-Team                                              905
Jarmo Leinonen
Pekka Mulari
Aleksi Pennanen 
                        
EBC, Hormooni Myrsky                              785
Eija Kontunen
Sanna Grönruus
Jenni Karhu