ETELÄ-POHJANMAAN JOUSIMETSÄSTÄJÄT ry

ETUSIVU YLEISTÄ GALLERIA TAPAHTUMIA TULOKSIA YHTEYSTIEDOT

Tulokset Kaataja 2017 
29.4.2017 Oittaan maastoammuntarata.

Talja Miehet:

1. Jani Eklund EPJM 61 p.
2. Marko Kukkamaa EPJM 59 p.
3. Aaron Hanson VSJM 55 p.
4. Mikko Kujala EPJM 54 p.
5. Vesa Notkonen Juoksa 53 p.
6. Mika Ojala VSJM 53 p.
7. Janne Ljunggren VSJM 52 p.
8. Matti Rajamäki EPJM 51 p.
9. Mikko Lapinleimu SJML 51 p.
10. Esko Jussila EPJM 51 p.
11. Markku Hyttinen VSJM 51 p.
12. Tero Riihinen Hood 49 p.
13. Teppo Holappa Juoksa 49 p.
14. Olavi Pennanen VSJM 49 p.
15. Mauri Tolonen Hood 49 p.
16. Aleksi Ahlqvist VSJM 47 p.
17. Aleksi Pennanen VSJM 46 p.
18. Toni Virtanen Juoksa 45 p.
19. Esa Rantala A-HA 45 p.
20. Özcan Turk Artemis 45 p.
21. Antti Saarenmaa Hood 45 p.
22. Toomas Saag PJM 44 p.
23. Arto Kangasmäki JSJM 44 p.
24. Touko Vohloinen Hood 42 p.
25. Santeri Kinnunen Hood 42 p.
26. Mika Konttila Artemis 41 p.
27. Juhani Hilliaho VSJM 39 p.
28. Sauli Korhonen YSMJA 39 p.
29. Matti Keinänen VSJM 39 p.
30. Sami Juntunen Hood 39 p.
31. Jari Saarinen EPJM 38 p.
32. Mika Rintala PJM 36 p.
33. Juha Härkönen Hood 34 p.
34. Pasi Järvelin - 34 p.
35. Janne Pylsa - 33 p.
36. Jussi Yli-koski EPJM 32 p.
37. Jari Naisniemi VSJM 32 p.
38. Mika Ollila EPJM 32 p.
39. Joonas Ekebom Artemis 29 p.
40. Petri Tiainen Artemis 29 p.
41. Timo Rantanen Sherwood 27 p.
42. Juha-Martti Lehtonen - 17 p.
43. Jyri Soukkalahti Hood 13 p.

Talja Naiset:

1. Pilvi Vuolle EPJM 42 p.
2. Satu Jalkanen LRJ 31 p.
3. Eija Kontunen EBC 31 p.
4. Milla Wiren VSJM 30 p.
Lisäksi sarjaan osallistui 2 muutakin naista joiden tulokset puuttuvat!

Vaisto Miehet:

1. Olli Wiren VSJM 50 p.
2. Jani Lahtinen KPJM 48 p.
3. Juha Juvani Juoksa 44 p.
4. Erkka Teräväinen VSJM 40 p.
5. Juha Tiihonen YSJMA 39 p.
6. Sami Heinäkoski PJM 39 p.
7. Tuomo Remes Hood 38 p.
8. Pauli Laine EPJM 36 p.
9. Jari Iisakkala SJML 35 p.
10. Pasi Kiviniemi SJML 34 p.
11. Pekka Jalkanen LRJ 34 p.
12. Keke Jeskanen Hood 34 p.
13. Markus Laukkanen VPJM 31 p.
14. Petri Jalonen VSJM 28 p.
15. Ari Junninen SJML 28 p.
16. Petteri Oinas KPJM 25 p.
17. Juha Pärssinen Hood 24 p.
18. Lauri Salmi Artermis 24 p.
19. Jorma Tuovinen Artemis 24 p.
20. Jyrki Tammi Artemis 18 p.
21. Kari-Tapio Silvennoinen - 18 p.
22. Juha Yliharju EPJM 17 p.
23. Mika Hartonen - 13 p.
24. Jukka Laine Artemis 12 p.
25. Tero Hagström Hood 9 p.

Talja Nuoret:

1. Daniel Eklund EPJM 45 p.
2. Max Ollila EPJM 30 p.
3. Verneri Kiviniemi 20 p.
4. Eemeli Kiviniemi 15 p.

Junnut:

1. Onni Lahtinen 9 p.

Talja Open:

1. Vesa Peltoniemi EPJM 60 p.
2. Pekka Loitokari RIJO 55 p.
3. Vesa Vaajamäki Riihijouset 52 p.
4. Mika Rutonen YSJMA 52 p.
5. Aki Paavola PJM 49 p.

​Lopuksi ammuttiin Kaataja-kiertopalkinnosta sarjavoittajien kesken lentävään metsoon. Voiton vei Jani Eklund Etelä-Pohjanmaalta!