ETELÄ-POHJANMAAN JOUSIMETSÄSTÄJÄT ry

ETUSIVU YLEISTÄ GALLERIA TAPAHTUMIA TULOKSIA YHTEYSTIEDOT

Jousimetsästys SM 2017 29-30.7.

Ensimmäistä kertaa Suomen Jousimetsästäjäin Liiton vuosittaiset SM-kilpailut järjestetään samaan aikaan Suomen Metsästäjäliiton Metsästyshaulikko- ja Metsästystrap-kisojen kanssa Hyvinkään Ampumaurheilukeskuksessa (Kaidanpääntie 236, Hyvinkää)! Tapahtumapaikalle odotetaan viikonlopun aikana satoja kilpailijoita mittelemään eri aselajien metsästysammunnan nimissä ja kokemaan kisahumua.

SJML SM 2017 KOKONAISKILPAILUN TULOKSET:

Miehet Talja:
1 Hanson Aaron VSJM 96
2 Kangasmäki Marko HOOD 94
3 Saag Tomas PJM 92
4 Ljunggren Janne VSJM 88 0x0
5 Holappa Teppo Juoksa 88 1x0
6 Leskinen Timo EPJM 87
7 Hilliaho Juhana JSJM 83
8 Kukkamaa Marko EPJM 82
9 Rajamäki Matti EPJM 81
10 Jussila Esko EPJM 79
11 Huhtanen Jere EPJM 78

12 Korpela Juho HOOD 74 2x0
13 Siuruainen Heikki KJM 74 3x0
14 Lapinleimu Mikko EBC 74 3x0
15 Pylsy Janne 70 1x0
16 Kahila Hannu Juoksa 70 2x0
17 Nivala Arto OSJM 70 3x0
18 Partonen Teemu 68
19 Pohjanheimo Jussi Tell 66
20 Mikander Petteri HOOD 64 3x0
21 Notkonen Vesa Juoksa 64 10x0
22 Vohlonen Touko HOOD 63 3x0
23 Konttila Mikko Kajo 63 6x0
24 Härkönen Juha HOOD 62
25 Alinen Ari 56
26 Ulvelin Kimmo PJM 54
27 Simenius Teemu Kajo 50 7x0
28 Siltanen Harri HOOD 50 8x0
29 Sipari Joni 45
30 Kytömaa Juha 41

Miehet Vaisto:
1 Lahtinen Jani KPJM 65
2 Jalkanen Pekka LRJ 62
3 Tammi Jyrki Artemis 57
4 Laine Pauli EPJM 55
5 Laine Jukka Artemis 54
6 Heinikoski Sami PJM 53 7x0
7 Remes Tuomo HOOD 53 12x0
8 Tiihonen Juha YSJMA 49
9 Laine Jani Artemis 46
10 Junninen Ari Hood 41
11 Salmi Lauri Artemis 34
12 Tuovinen Jorma Artemis 26

Naiset Talja:
1 Vuolle Pilvi EPJM 82
2 Jalkanen Satu LRJ 74
3 Grönroos Sanna VSJM 72

Naiset Vaisto:
1 Lehtonen Kristiina FU-47

Nuoret Talja:
Kuhn Matias Rijo 55
Ruusunen Elias Juoksa 48


Juniorit alle 10:
Ruusunen Samuel Juoksa 59
Lahtinen Onni Artemis 17

OPEN:
1 Lantee Anne HOOD 100
2 Loitokari Pekka RiJO 87
3 Vaajamäki Vesa Rijo 83
4 Järvenpää Marko RiJo 83
5 Rantanen Timo Sherwood 79
6 Makkonen Susanna JJA 59

ONNITTELUT VOITTAJILLE!

päivä 1 (29.07.2017):

Miehet Talja:
1 Saag Tomas PJM 92
2 Holappa Teppo Juoksa 88 
3 Kangasmäki Marko HOOD 87
4 Hilliaho Juhana JSJM 83
5 Ljunggren Janne VSJM 78
6 Leskinen Timo EPJM 78
7 Hanson Aaron VSJM 78
8 Rajamäki Matti EPJM 76
9 Kukkamaa Marko EPJM 76

10 Siuruainen Heikki KJM 73
11 Jussila Esko EPJM 70
12 Kahila Hannu Juoksa 70 
13 Nivala Arto OSJM 70 
14 Partonen Teemu 68
15 Lapinleimu Mikko EBC 68
16 Notkonen Vesa Juoksa 64
17 Konttila Mikko Kajo 63
18 Alinen Ari 56
19 Pohjanheimo Jussi Tell 47
20 Kytömaa Juha 41
21 Härkönen Juha Hood 35


Miehet Vaisto:
1 Lahtinen Jani KPJM 65
2 Jalkanen Pekka LRJ 62
3 Laine Pauli EPJM 55
4 Laine Jukka Artemis 54
5 Heinikoski Sami PJM 53 7x0
6 Tiihonen Juha YSJMA 48
7 Junninen Ari SJML 41


Naiset Talja
1 Vuolle Pilvi EPJM 82
2 Jalkanen Satu LRJ 70
3 Grönroos Sanna VSJM 69


Naiset Vaisto
1 Lehtonen Kristiina FU-47 32


Nuoret Talja
1 Kuhn Matias Rijo 50
Juniorit alle 10-v
1 Lahtinen Onni Artemis 17

OPEN
1 Lantee Anne HOOD 100
2 Loitokari Pekka RiJO 87
3 Vaajamäki Vesa Rijo 83
4 Järvenpää Marko RiJo 83
5 Rantanen Timo Sherwood 79
6 Makkonen Susanna Jja 59


päivä 2 (30.07.2017)

Miehet Talja:
1 Hanson Aaron VSJM 96
2 Kangasmäki Marko HOOD 94
3 Ljunggren Janne VSJM 88 0x0
4 Holappa Teppo Juoksa 87
5 Leskinen Timo EPJM 87
6 Saag Tomas PJM 83
7 Kukkamaa Marko EPJM 82
8 Rajamäki Matti EPJM 81
9 Jussila Esko EPJM 79
10 Huhtanen Jere EPJM 78

11 Siuruainen Heikki KJM 74
12 Lapinleimu Mikko EBC 74
13 Korpela Juho Hood 74
14 Pylsy Janne 70 1x0
15 Pohjanheimo Jussi Tell 66
16 Kovanen Timo Kajo 65
17 Mikander Petteri Hood 64 3x0
18 Vohlonen Touko Hood 63 2x0
19 Härkönen Juha HOOD 62
20 Partonen Teemu 57
21 Ulvelin Kimmo PJM 54
22 Simenius Teemu Kajo 50
23 Siltanen Harri HOOD 50
24 Sipari Joni 45


Miehet Vaisto:
1 Lahtinen Jani KPJM 65
2 Jalkanen Pekka LRJ 60
3 Tammi Jyrki Artemis 57
4 Laine Pauli EPJM 54
5 Remes Tuomo HOOD 53
6 Laine Jukka Artemis 52
7 Tiihonen Juha YSJMA 49
8 Laine Jani Artemis 46
9 Heinikoski Sami PJM 45
10 Salmi Lauri Artemis 34
11 Junninen Ari SJML 31
12 Tuovinen Jorma Artemis 26


Naiset Talja:
1 Vuolle Pilvi EPJM 77
2 Jalkanen Satu EPJM 74
3 Grönroos Sanna VSJM 72


Naiset Vaisto
1 Lehtonen Kristiina FU-47 30


Nuoret Talja
1 Kuhn Matias Rijo 55
2 Ruusunen Elias Juoksa 48


Juniorit alle 10
1 Ruusunen Samuel Juoksa 59
2 Lahtinen Onni Artemis 12