ETELÄ-POHJANMAAN JOUSIMETSÄSTÄJÄT ry

ETUSIVU YLEISTÄ GALLERIA TAPAHTUMIA TULOKSIA YHTEYSTIEDOT

Suomen Jousimetsästäjäin liiton CUP 2017 -lopputulokset:
158 eri kilpailijaa, 301 kilpailusuoritusta.


Talja Miehet:
1. Kukkamaa Marko EPJM 35p.
2. Hanson Aaron 34p.
3. Jussila Esko EPJM 33p.
4. Kangasmäki Arto 25p.
5. Ljunggren Janne 22p.
6. Ojala Mika 19p.
7. Lapinleimu Mikko 18p.
7. Hilliaho Juhana 18p.
9. Kujala Mikko EPJM 17p.
10. Dahlgren Veli-Matti 15p.
11. Kangasmäki Marko 13p.
12. Rajamäki Matti EPJM 11p.
13. Pirppu Timo 10p.
13. Nivala Arto 10p.
13. Eklund Jani EPJM 10p.
16. Mäkipää Antti EPJM 8p.
17. Keski-Valkama Janne EPJM 7p.
17. Leskinen Timo EPJM 7p
.
17. Ahlqvist Aleksi 7p.
20. Notkonen Vesa 6p.
20. Karjalainen Jorma 6p.
20. Levä Timo 6p.
23. Kulin Jouko 5p.
24. Saarenmaa Antti 3p.
24. Salonen Antti 3p.
24. Hiltunen Lasse 3p.
27. Korhonen Sauli 2p.
27. Keinänen Matti 2p.
27. Yli-Koski Jussi EPJM 2p.
27. Ylikoski Jussi 2p.
31. Siuruainen Heikki 1p.
31. Leinonen Jarmo 1p.
31. Kukkonen Asko 1p.
31. Aitaneva Sami EPJM 1p.

Vaisto Miehet:
1. Lahtinen Jani 40p.
2. Laine Pauli EPJM 32p.
3. Tiihonen Juha 31p.
4. Laine Jukka 27p.
5. Remes Tuomo 25p.

5. Heinikoski Sami 25p.
7. Jalkanen Pekka 18p.
8. Junttila Rauno 14p.
8. Yliharju Juha EPJM 14p.
10. Junninen Ari 12p.
11. Juvani Juha 9p.
11. Kiviniemi Pasi 9p.
13. Mulari Pekka 8p.
13. Teräväinen Erkka 8p.
15. Tuhkanen Jarmo 7p.
16. Lilja Jukka EPJM 6p.
17. Laukkanen Markus 5p.
18. Iisakkala Jari 4p.
19. Oinas Petteri 3p.
20. Lepola Elmo 2p.
21. Tuovinen Jorma 1p.

Talja Naiset:
1. Vuolle Pilvi EPJM 40p.
2. Kontunen Eija 35p.
3. Grönroos Sanna 34p.
4. Jalkanen Satu 26p.
5. Karttunen Anne 8p.

Vaisto Naiset:
-


Nuoret Talja:
1. Kiviniemi Eemeli 25p.
2. Kiviniemi Verneri 24p.
3. Ollila Max 18p.
4. Eklund Daniel EPJM 10p.

Juniorit alle 10-v:
1. Lahtinen Onni 39p.

 

OPEN:
1. Rutonen Mika 29p.
2. Peltoniemi Vesa EPJM 10p.
3. Kangasmäki arto 9p.

Seurapisteet:

1. Etelä-Pohjanmaan Jousimetsästäjät  294p.
2. Varsinais-Suomen Jousimetsästäjät 142p.
3. Ylä-Savon Jousimetsästäjät ja -ampujat 93p.
4. Keskipisteen Jousimetsästäjät 77p.
5. Jyväs-Seudun Jousimetsästäjät  66p.
6. Robin Hood Jousimetsästystiimi 49p.
7. Oulun Seudun Jousimetsästäjät 48p.
8. Pirkanmaan Jousimetsästäjät 47p.
9. Artemis 41p.
10. Juoksa 15p.
11. Kanta-Hämeen jousimetsästäjät 6p.

Kiertopalkinnon vuonna 2017 voitti Aaron Hanson tasoprosentilla 69,77%.